Agyptos to metoda odchudzająca, którą ze starożytnego Egiptu przynieśli nam niemieccy specjaliści dostosowując dawne rytuały do dzisiejszych możliwości technologicznych. Generalnie idea jest dość prosta – ciało owija się bandażami nasączonymi dobroczynną mieszanką minerałów i ekstraktów roślinnych. Ważny jest zarówno skład chemiczny wykorzystywanych do kompresu substancji, jak i sama technika owijania, która ma usprawniać proces drenażu.
Do zabiegu przypominającego nie przypadkiem mumifikację wykorzystuje się ok. 30 rolek bandażu zanurzonego wcześniej w roztworze glinki, alg i minerałów z Morza Martwego. W skład cudotwórczej mieszanki wchodzą więc rozmaite tlenki i chlorki, które od dawna znane są z właściwości oczyszczających. Dzięki zjawisku przenikania cieczy o podobnych stężeniach przez tkanki ciała odbywa się tym sposobem wymiana – my zyskujemy niezbędne minerały jednocześnie pozbywając się negatywnych produktów przemiany materii. Co ciekawe, zużyte po zabiegu bandaże często u palaczy pachną tytoniem, zaś u cukrzyków acetonem. Seanse poleca się wykonywać w seriach raz na tydzień przez okres 5 tygodni.

Jaką obietnicę niesie ze sobą Agyptos? Otóż prawidłowo i regularnie wykonywane zabiegi redukują cellulitis, oczyszczają nasze ciało z toksyn, ujędrniają oraz likwidują tkankę tłuszczową czyniąc nas węższymi nie tylko w pasie, ale wszystkich problematycznych obwodach. Ponoć rekordem po 1 sesji była utrata 108 cm w różnych punktach ciała! Co więcej, metodzie przypisuje się również właściwości lecznicze wykorzystywane w takich schorzeniach jak reumatyzm, łuszczyca, egzemy i alergie, a nawet bóle pleców i bezsenność. Okłady absorbują również nadmiar łoju i sebum, łagodzą stany zapalne na skórze.

Metoda polecana jest zwłaszcza przy zwiotczałej skórze, otyłości, po porodzie, niezależnie od wieku. Panie mogą liczyć, że również piersi zostaną widocznie ujędrnione a rozstępy zredukowane.

Przeciwwskazaniami do korzystania z terapii Agyptos są

 • zapalenie żył,
 • niewydolność nerek,
 • ciąża i karmienie,
 • przejście operacji chirurgicznej w przeciągu ostatnich 3 miesięcy,
 • choroby nowotworowe,
 • grzybice skóry
 • choroby serca.

Skutki uboczne wiążą się z procesem oczyszczania i obejmują zwykle senność, złe samopoczucie, bóle kończyn i głowy, ustępujące nazajutrz po zabiegu.

Techniczna specyfika zabiegu:

 • wymagane jest umyte ciało bez użycia po kąpieli preparatów nawilżających takich jak balsamy do ciała, żele antycellulitowe;
 • bielizna jednorazowa – oferowana przez salon kosmetyczny;
 • czas trwania zabiegu ok 2 godz. (samo przebywanie w bandażach ok 1 godz.)
 • należy poinformować personel o  ewentualnych dolegliwościach takich jak duszności, klaustrofobia, astma oskrzelowa, refluks w celu przedsięwzięcia czynności mających na celu uniknięcie w/w objawów;
 • poz zabiegu zalecane jest nie mycie ciała całościowo, tylko miejscowo przez 3 doby ponieważ zabieg ma działanie przez długi czas po zdjęciu bandaży, zarówno na skórę jak i ogólnie na cały organizm, w sytuacji wyjątkowej można się wykąpać.