Azzalure-BotulinumBotox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych),   zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w  kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach,   efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.

Historia

Botox został wprowadzony pod koniec 1980 przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni. Został zatwierdzona przez FDA kosmetyczne w 2002 r., pomagając milionom pacjentów pozbyć się dokuczliwych zmarszczek na twarzy. Dzisiaj, Botox stosuje się do zabiegów związanych z skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka, nadmiernemu poceniu się, i  jako kuracji przeciwzmarszczkowej na kurze łapki, zmarszczki między brwiowe, oraz do usunięcia bruzd na czole. Jest przedmiotem badań w leczeniu wielu innych schorzeń:od kolan, choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego i zaburzeniu stawu skroniowego (TMJ)do migrenowego bólu głowy i łagodnego rozrostu stercza (BPH).

Botox zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent. Pacjenci są zwykle w wieku 35 ? 60 lat. Efekty nie dla wszystkich mogą być jednakowe, trzeba również pamiętać o tym, że są one tymczasowe.  Musisz planować kolejne kuracje, jeśli pragniesz długoterminowych efektów. Wstrzyknięciu preparatu Botoks jest wykonywane w gabinecie lekarskim, kosmetologicznym zwykle bez znieczulenia.  u pacjentów może wystąpić pewny minimalny dyskomfort związany z zastrzykami igłą. W zależności od obszaru na którym będzie stosowana kuracja, procedura może potrwać 15 do 30 minut. Wybór punktów do zaaplikowania botoksu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu,obrane miejsca zaznaczane są kredką. Można wybrać kilka punktów wstrzyknięć dla każdego miejsca aby osiągnąć lepszy efekt. Punkty te nie koniecznie muszą znajdować się na samych zmarszczkach, ale na obszarze, w którym znajduje się mięsień, można się spodziewać od 1 do 5 zastrzyków przypadających na jeden mięsień.

ilustr-botox

Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności, na skórze nie pozostają żadne ślady po zabiegu, jedynie możliwe małe siniaki w miejscu wkłucia ( występują bardzo rzadko). Pierwsze oznaki działania botuliny można zaobserwować nawet po kilku godzinach, a ostateczne po 7-14 dniach.

W naszym gabinecie do zabiegu używany jest preparat Azzalure, 10 jednostek Speywood/0,05 ml.

RTEmagicC_Bocouture-logo.jpg

Bocouture? ? jedna fiolka zawiera 50 jednostek toksyny botulinowej typu A, wolnej od białek kompleksujących.

Bocouture? przeznaczony jest do korekty pionowych zmarszczek czoła między brwiami tzw. lwiej zmarszczki innych zmarszczek i zmarszczek górnej części twarzy o umiarkowanym lub ciężkim nasileniu u dorosłych, poniżej 65 roku życia.  Niewielkie dawki produktu są wstrzykiwane w odpowiedzialną za powstanie zmarszczek, tkankę mięśniową. Rezultatem tego działania jest blokada aktywności mięśniowej, a w efekcie korekta zmarszczek. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.  Pierwszy efekt po zastosowaniu preparatu obserwowany jest w ciągu 2-3 dni po wstrzyknięciu. Natomiast maksymalny efekt występuje po 30 dniach. Działanie produktu utrzymuje się do 4 miesięcy po jego podaniu. Odstępy między kolejnymi podaniami nie powinny być krótsze niż 3 miesiące.

botox1

Czym różni się Bocouture od Azzalure?

Bocouture jest toksyną botulinową typu A, która od Botoxu różni się tym, że jest pozbawiona białek kompleksujących, wiążących używanych podczas produkcji toksyny botulinowej. Bocouture stosuje się u osób cierpiących na alergie, szczególnie uczulonych na białko.

Cennik zabiegów z użyciem Azzalure/Bocouture

  • zmarszczki poziome czoła, „lwia”zmarszczka (zmarszczki głdzizny), zmarszczki „kurze łapki” – 450,00
  • zmarszczki „królicze” – 350,00