Skuteczność i bezpieczeństwo linii Epionce zostało udowodnione w  przeprowadzonych ponad 15 niezależnych badaniach  klinicznych. Produkty linii Epionce pomagają hamować i zapobiegać  procesom starzenia się skóry, jak również wspomagają terapie niektórych chorób skóry.

Epionce jest kompleksową i innowacyjną linia wellness do pielęgnacji skóry poprawiającą  jej wygląd i zdrowie poprzez wpływ na własne systemy ochronne i naprawcze  skóry.

Siła Działania

Epionce wzmacnia  własne  mechanizmy naprawcze skóry przyczyniając się do poprawy funkcji skóry poprzez zahamowanie przewlekłego stanu zapalnego i odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry  co pozwala cieszyć się piękną i zdrową skórą.

Udowodnione rezultaty

Skuteczność Epionce udowodniono w podwójnie ślepych badaniach klinicznych przeprowadzonych przez niezależne uznane ośrodki badawcze. Oparta na badaniach naukowych, linia produktów Epionce przeznaczona jest dla dermatologów, chirurgów plastyków , profesjonalistów z zakresu pielęgnacji skóry oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani poprawą ogólnej kondycji skóry i jakości życia.

Schemat pielęgnacji skóry dostosowany jest do typu skóry, aby zbudować  zdrowe ?fundamenty?, na których można oprzeć dalszą kurację. W następnym kroku, w razie potrzeby należy dobrać produkt tak, aby uzyskać konkretne efekty estetyczne lub wspomóc terapię chorób skóry w przypadku np. trądziku czy łuszczycy. Epionce wykorzystuje lata badań naukowych, które pomogą znaleźć idealne rozwiązanie w zakresie pielęgnacji skóry, aby zadowolić każdego klienta

Kluczowym produktem, jedynym w swoim rodzaju wyjatkowym w całej linii EPIONCE jest Medical Barier Cream. Jest to produkt medyczny przeznaczony do odbudowy i regeneracji warstwy barierowej naskórka naruszonej w wyniku zabiegów medycyny estetycznej lub szkodliwych czynników środowiska. Jego unikalny skład bazujący na substancjach pochodzenia naturalnego sprawia, że jest doskonale tolerowany nawet przez osoby alergiczne i bardzo wrażliwe na tradycyjne kosmetyki. Medical Barier Cream to niezawodne narzędzie przywracające fizjologiczny prawidłowy stan skórze w gabinecie i w domu.

Oczyszczanie & Przygotowanie

Produkty Epionce z fazy Oczyszczanie & Przygotowanie usuwają zanieczyszczenia,dzięki czemu pozwalają przygotować skórę
na stosowane zabiegi co ułatwia wchłanianie aktywnych składników pozostawianych na niej produktów litycznych i odnawiających.
Rozjaśnianie i tonizowanie skóry po oczyszczaniu jest ważnym etapem pielęgnacji skóry, pozwala, bowiem na odbudowanie właściwego poziomu nawilżenia, przywracając jednocześnie naturalny odczyn pH skóry.  Proces ten usuwa również każde śladowe zabrudzenia, tłuszcz i makijaż, który mógł pozostać na skórze podczas oczyszczania.

Korygowanie & Wzmacnianie

Produkty Epionce z fazy Korygowanie & Wzmacnianie  skutecznie wspomagają usuwanie niedoskonałości skóry i jej nierównej powierzchni poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych, usuwanie martwych komórek i oczyszczanie porów.
Pomagają również zmniejszyć widoczne zaczerwienienia, podrażnienia i czynniki zapalne związane z trądzikiem, wypryskiem, trądzikiem różowatym i łuszczycą. W badaniu klinicznym porównującym preparaty pielęgnacyjne ze schematem leczniczym dostępnym na receptę wykazano, że produkty z serii Lytic w połączeniu z preparatami odnawiającymi pozwoliły na uzyskanie
poprawy w zakresie oznak starzenie się skóry.

Odnawianie & Odbudowa

Produkty Epionce z fazy Odnawianie & Odbudowa  przenikają głęboko przez barierę skóry, docierając do komórek docelowych, aby wzmocnić, naprawić i odbudować jej strukturę. Codzienne stosowanie tych produktów zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i przebarwień, wzmacniając jednocześnie ochronną barierę skóry i zmniejszając ilość czynników zapalnych. W efekcie uzyskuje się gładszą, bardziej miękką i lepiej nawilżoną skórę, która funkcjonuje w sposób optymalny.

Ochrona & Profilaktyka

Codzienne stosowanie produktów Epionce z fazy Ochrona & Profilaktyka  chroniących przed słońcem spowalnia przedwczesne starzenie się skóry oraz pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju raków skóry, związanych  z  ekspozycją na promieniowanie UVA/UVB. Preparaty przeciwsłoneczne Epionce są opracowane w sposób zapewniający wysoką ochronę przed słońcem, a jednocześnie zachowują najbardziej eleganckie właściwości estetyczne ? jednolitą konsystencję bez pozostawiania białych śladów.
Idealne produkty dla skóry wrażliwej, do stosowania samodzielnego lub pod makijaż.

Produkty profesjonalne – Peeling Lite Refresh

( więcej czytaj w zakładce „oferta” – „peelingi chemiczne”)

Epionce Peel System to specjalistyczny zestaw do peelingu, który został opracowany do profesjonalnego stosowania pod nadzorem lekarza oraz kosmetologa, w celu  uzyskania lepszych efektów terapii odmładzających i  złagodzenia schorzeń skóry. Specjaliści mogą łatwo dostosować procedury, w celu opracowania wyjątkowej indywidualnej terapii ukierunkowanej na określone potrzeby skóry. Jeśli starasz się używać najlepszych produktów dla swoich pacjentów / klientów podczas każdego wykonywanego zabiegu?
Epionce pomoże Ci uzyskać najlepsze efekty ! Produkty Epionce działają synergistycznie, aby stworzyć optymalny schemat stosowania zapewniający złagodzenie wielu chorób skóry.

Mechanizm działania produktów Epionce opiera się na 2 udowodnionych procesach zachodzących w skórze:

? hamowaniu uwalniania czynników przewlekłego stanu zapalnego w skórze
? naprawie, odbudowie i wzmocnieniu naturalnej bariery ochronnej skóry

Gdy bariera ochronna skóry zostaje zakłócona prowadzi to do przewlekłego zapalenia w skórze. Produkty Epionce zostały opracowane w celu odbudowy bariery skóry oraz zahamowania przewlekłego zapalenia.

Poniżej znajdują się niektóre wskazania, których objawy można łagodzić stosując produkty Epionce

  • Trądzik
  • Zapalenie skóry/Egzema
  • Cukrzyca
  • Przebarwienia
  • Rogowacenie słoneczne
  • Łuszczyca
  • Zapalenie skóry popromienne
  • Trądzik różowaty
  • Starzenie skóry


Zalecenia w przypadku trądziku różowatego

Jak stosować krok po kroku:


Trądzik różowaty jest chorobą skóry, którą charakteryzuje okresowy lub stały rumień na twarzy, grudki rumieniowe lub krosty, a także widoczne rozszerzone naczynia na twarzy /teleangiektazje/. Trądzik różowaty występuje głównie o osób z jasną karnacji między 30-65 rokiem życia..Powszechnym błędem jest twierdzenie, że trądzik różowaty jest formą trądziku. Tak naprawdę jest wywołany przez przewlekły stan zapalny i nieprawidłową odpowiedzią naczyń krwionośnych na bodźce, co powoduje zaczerwienienie i  wystąpienie grudek rumieniowych, które wyglądają podobnie do trądziku. Właściwa diagnostyka trądziku różowatego jest niezbędna do zastosowania skutecznej terapii. Leczenie trądziku różowatego w taki sam sposób  jak  trądziku młodzieńczego tylko pogarsza stan pacjenta. Łagodny plan leczenia jest najlepszym podejściem do redukowania objawów trądziku różowatego.

Korzyści wynikające ze stosowania Epionce w przypadku trądziku różowatego

Epionce jest idealnym rozwiązaniem, aby pomóc złagodzić objawy choroby poprzez poprawę funkcji bariery skórnej i zredukowania czynników zapalnych, które mogą spowodować nasilenie objawów trądziku różowatego. Produkty Epionce delikatnie, ale skutecznie poprawiają kondycję  skórę, zmniejszając zaczerwienienia, podrażnienie i krosty

Regularne stosowanie produktów o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i odbudowujących barierę skóry jak Epionce wzmacnia naturalną zdolność skóry do naprawy i ochrony, co w powiązaniu z planem terapii zalecanej przez lekarza, może być korzystne dla poprawy stanu pacjenta.

 

Zalecenia w przypadku trądziku pospolitego

Jak stosować krok po kroku:

Trądzik jest spowodowany przez wiele różnych czynników i może wystąpić w każdym wieku. Gruczoły produkujące związki tłuszczowe w skórze są wrażliwe na zmiany hormonalne. Zmiany hormonalne mogą prowadzić do nadprodukcji łoju (sebum), który powleka skórę i powoduje jej wodoodporność, jak również  mogą generować stany zapalne związane z reakcją obronną skóry. Stwarza to idealne warunki dla  rozwoju bakterii i drożdży, powodując zakażenie. Zakażeniem jest to, co widzimy, gdy pojawiają się zmiany trądzikowe.

Korzyści wynikające ze stosowania Epionce w przypadku trądziku

Epionce jest idealnym rozwiązaniem, aby poprawić stan skóry  trądzikowej, ponieważ wpływa na  wszystkie czynniki, które prowadzą do wystąpienia  trądziku, nie powodując odwodnienia lub stanu zapalnego. Tylko dlatego, że ktoś ma trądzik nie oznacza , że jego skóra jest ?tłusta?. U wielu osób z trądzikiem  występuje często sucha, wrażliwa skóra. Tradycyjne produkty stosowane w leczeniu trądziku u nastolatków mogą być zbyt agresywne dla skóry dorosłych. Gdy bariera jest uszkodzona, skóra reaguje wytwarzając jeszcze więcej łoju co może spowodować wystąpienie trądziku. Epionce pomaga odbudować barierę skórną bez pogorszenia trądziku. Stosowanie przeciwzapalnych, nie zatykających porów produktów, które pomagają wzmocnić barierę skóry zmniejszy nasilenie wyprysków.

 

Zalecenia w terapii Anti-Aging – terapia przeciwstarzeniowa

Jak stosować krok po kroku:

Korzyści wynikające ze stosowania Epionce w terapii Anti-Aging

Każdego dnia bariera ochronna skóry narażona jest  na działanie szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego, które indukują czynniki przewlekłego stanu zapalnego w skórze i zagrażają prawidłowemu funkcjonowaniu  bariery skóry. Gdy nie zahamujemy uwalniania tych czynników, procesy zapalne nasilają się, przez co skóra jest bardziej podatna na dalsze uszkodzenia.  Nasza skóra stanowi odzwierciedlenie działania tych szkodliwych czynników poprzez pojawianie się  głębokich i płytkich zmarszczek, widocznych naczynek, brązowych plamek i zwiotczenia skóry. Widoczne oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się po wielu latach / od 5 do nawet 20 lat/ od momentu zadziałania czynnika uszkadzającego.

Starzenie się jest nieuniknione ?. ale już teraz możemy wpływać na procesy anti-aging. Badania naukowe wykazały, że prawie w  80% mamy wpływ na widoczne oznaki starzenia się skóry.

Epionce jest idealnym rozwiązaniem, aby działać anti-aging, ponieważ w szczególności wpływa na szkodliwe czynniki,  które prowadzą do widocznych oznak starzenia się skóry.

Epionce jest specjalnie stworzony, aby hamować uwalnianie czynników przewlekłego stanu zapalnego w skórze i  odbudować naturalną barierę ochronną skóry. Nigdy nie jest za późno, by zapobiegać i łagodzić  widoczne oznaki  starzenia się skóry stosując  produkty Epionce odpowiednie do rodzaju skóry i celów estetycznych jakie chcemy osiągnąć.