Jedną z najpopularniejszych dolegliwości kosmetyczno-medycznych zwalczanych przy użyciu ultradźwięków jest cellulite.

Cellulite jest to obrzekowo-włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej, które polega na zmianach dotyczących skóry, mikrokrążenia i samych komórek tkanki łącznej tłuszczowej.

Cellulite to wynik nieprawidłowego rozrostu tkanki tłuszczowej, zaburzeń w krążeniu krwi i limfy, a także gromadzenia się zbędnych produktów przemiany materii. Proces ten powoduje niedotlenienie tkanki tłuszczowej i łącznej, co prowadzi do zmian biochemicznych, które z kolei przyczyniają się do zwłóknień łącznotkankowych i tego co widzimy na powierzchni skóry, łagodnie nazwanych ?skórką pomarańczową?.

To właśnie ultradźwięki wykorzystuje się w terapii leczenia otyłości i cellulite.

Pod wpływem fali ultradźwiękowej na powierzchni skóry i w jej warstwie rogowej powstają pęcherzyki gazu, które zmniejszając i zwiększając swoją objętość stymulują zmiany metaboliczne w tkankach. Ich temperatura wzrasta nawet o 5 stopni, to pobudza komórki do ?roztopienia? i  spalania podskórnego tłuszczu i redukcji nadmiaru nagromadzonej wody. Wzrasta przepustowość błon komórkowych, co ułatwia transport na zewnątrz komórki zbędnych produktów przemiany materii i nadmiaru wody.

Po zabiegu widoczne jest wyraźnie lepsze ukrwienie skóry, jest ona lepiej napięta i gładsza.

 

Zabieg przy użyciu ultradżwięków wygląda bardzo łagodnie. Przypomina badanie ultrasonograficzne, należy jednak pamiętać, że dla organizmu to bardzo silny bodziec.

Zabiegi ultradżwiękami wykonujemy na bazie specjalistycznego żelu sprzęgającego, gwarantującego niezakłócone przenikanie fal w głąb tkanek.

Dla osiągnięcia zadowalających i trwałych efektów zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków powinny być wykonywane w seriach 5-10 zabiegów w odstępach 5-14 dni. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze należy się zapoznać z przeciwwskazaniami w celu uniknięcia powikłań.

Przeciwwskazania:

-ciąża

-obecność w tkankach elementów metalowych (implantów kości, zastawek, rozrusznika serca, kolczyków)

-nowotwory (po przebyciu nowotworu o zabiegu decyduje lekarz)

-czynny proces gruźlicy

-ciężki stan ogólny

-stan zapalny (infekcja, gorączka)

-stwierdzona niewydolność krążeniowa

-nie zakończony wzrost kości