Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz mechaniczny jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów pod postacią specjalnie przygotowanych koktajli do mezoterapii można uzyskać konkretne rezultaty terapeutyczne.

Mezoterapia igłowa jest to najdoskonalsza odpowiedź na potrzeby starzejącej się, odwodnionej skóry bez użycia skalpela. Nakłucia wykonywane w mezoterapii igłowej są niewielkie i bardzo liczne. Swoim zasięgiem mogą obejmować bardzo duże obszary – takie jak cała twarz, pośladki, skóra głowy (nawet 1200 nakłuć) jak i małe obszary – podbródek, okolice oczu, okolice ust. Każdemu z tych przypadków przyświeca jeden cel: dotrzeć z substancją aktywną do miejsca jaj bezpośredniego wykorzystania i zastymulować odpowiedni dla niej proces – regeneracji, poprawy napięcia czy lipolizy.

Mezoterapia igłowa jest terapią polecaną już od 25 roku życia jeśli stan skóry wymaga regeneracji.

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.

Co daje mezoterapia i jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapi igłowa jest jedyna i niekwestionowana metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe, natychmiastowe wręcz rezultaty. Można jednoznacznie powiedzieć, że oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii igłowej możemy także pozbyć się cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty terapeutycznie?

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa (kilo daltony). Dla porównania np. najmniejsza wyizolowana cząsteczka kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy , maski, balsamy działają wyłącznie na powierzchni warstwy rogowej naskórka. Jest to bardzo ważna pielęgnacja, jednakże nie ma ona wpływu na skórę właściwą a tym samym nie maja taże wpływu na budowanie kolagenu, liftingowanie, odmładzanie ani rewitalizację.

Wszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia się skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia igłowa działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry po pierwsze wykorzystując mikroiniekcje wstrzykujemy pistoletem substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę.  kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm traktuje jako uszkodzone, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej, wzmocnienie naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?

W każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, baseny ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.

Wskazania dla skóry młodej:

 • starzenie posłoneczne;
 • odwodnienie;
 • przedwczesne zmarszczki;
 • widoczna utrata jędrności skóry;
 • jako profilaktyka starzenia.

Wskazania dla skóry dojrzałej:

 • utrata jędrności i gęstości  skóry;
 • widoczne zmarszczki – kurze łapki, bruzdy, linie;
 • rozstępy;
 • cellulite;
 • nadmierne otłuszczenie;
 • utrata włosów, słabe włosy;

MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Twarz szyja i dekolt to obszary najczęściej poddawane wszelkim zabiegom w tym i zabiegom mezoterapii igłowej. Zmiany starzeniowe spowodowane są różnymi czynnikami. Do najczęściej wymienianych należy stres, fotostarzenie, niewłaściwa pielęgnacja wynikająca z nieznajomości cery i jej potrzeb, nadmierne przesuszenie, niedobory żywieniowe, palenie papierosów, czynniki atmosferyczne,  przebyte choroby, w końcu wiek biologiczny. Są to przyczyny zmian takich jak: pojawienie się linii i zmarszczek, utrata jędrności skóry, spadek nawilżenia naskórka i skóry właściwej – po 25 roku życia spada zawartość kwasu hialuronowego, czynnika wiążącego wodę w skórze – wiotkość powiek, zaburzenie owalu twarzy, przebarwienia naskórka i inne. Mezoterapia igłowa odpowiada na wszystkie te problemy. Jej skuteczność jest o tyle wyższa od innych zabiegów nieinwazyjnych, że podawane substancje aktywne docierają do miejsc gdzie zostają bezpośrednio wykorzystane i rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. (koktajle do twarzy, szyi i dekoltu – BIOLIFT, HYDRaLIFT, HYA BASIC – KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY 3%)

1) zdjęcie wykonane podczas zabiegu mezoterapii igłowej twarzy metodą NAPAGE i metodą mikropecherzyka:

MEZOTERAPIA IGŁOWA CIAŁA

Korekta zmian na ciele, takich jak cellulite czy nadmiar tkanki tłuszczowej także należą do zadań mezoterapii. Mezoterapia koryguje i leczy cellulite we wszystkich stadiach, dając zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa to także rozwiązanie na pozbycie się uporczywie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana czy podbródek, ramiona czy plecy. Wystarczą nawet 2-3 zabiegi by efekty były widoczne gołym okiem. Zabiegi wykonuje sie w odstępach 8-10 dniowych, podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronić od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać zmetabolizowane jako energia)

2) zdjęcia wykonane podczas zabiegu mezoterapii igłowej ciała:

MEZOTERAPIA IGŁOWA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

To rewolucja w dziedzinie odnowy włosów i regeneracji skóry owłosionej. Za sprawą mezoterapii igłowej marzenia o mocniejszych i bardziej gęstych włosach stoją na wyciągnięcie ręki. Wprowadzanie substancji aktywnych wprost do mieszków włosowych pozwala na ich odbudowę, wzmocnienie biorewitalizację co owocuje zdrowszymi, mocnymi i bardziej gęstymi włosami. Wskazania do terapii to: wypadanie włosów (ciąża laktacja, zmiana pór roku, osłabienia po chorobach, stres, niedobory żywieniowe), rzadkie włosy, przerzedzanie się włosów w linii czoła – zakola – w okresie menopauzy, po kuracjach hormonalnych, łupierz, łysienie spowodowane terapią lekową – chemioterapią (można rozpocząć dopiero po zakończeniu chemioterapii po konsultacji z lekarzem). Aby przeprowadzić pełną kurację potrzebne są 4 zabiegi wykonywane co 8 dni. Po pierwszych 2 zabiegach odczuwalna jest spektakularna poprawa – włosy przestają wypadać, widać pierwsze odrastające włosy. Aby w pełni osiągnąć rezultat potrzeba 4 zabiegów. Serię najlepiej powtórzyć nie później niż po upływie pół roku, w skrajnych przypadkach potrzeba więcej zabiegów. Jest to indywidualne dla każdego pacjenta i jego przypadku. Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy przynosi także rezultaty w leczeniu łysienia typu męskiego, jednakże w tym przypadku pacjent wymaga cyklicznej stałej terapii ze względu na etiologię tego typu łysienia i jego nieodwracalności w przypadku mężczyzn.

 PREPARATY

W naszym gabinecie do zabiegów mezoterapii igłowej stosujemy koktajle włoskiej firmy French Laboratorie oraz IBSA.  Są one jednorazowego użycia, sterylne i gotowe do zastosowania. Służą do biorewitalizacji skóry, liftingu, odchudzania, likwidacji cellulitu, ujędrniania skóry po porodach i kuracjach odchudzających, poprawiających kondycję włosów i przyspieszjące wzrost włosów słabych i cienkich,  a przede wszystkim skutecznie i na długi czas pozwalają cieszyć się upragnionymi rezultatami.

IBSA – VISCODERM

VISCODERM jest środkiem medycznym do stosowania śródskórnego, zawierającym naturalny najwyższej czystości kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej zbliżonej do endogennego kwasu hialuronowego. VISCODERM? ma postać sterylnego bezbarwnego żelu i jest przeznaczony do zabiegów mezoterapii. Dzięki innowacyjnej technologii wykorzystanej do produkcji żelu na bazie kwasu hialuronowego preparaty VISCODERM? doskonale rozprowadzają się w tkankach. Skutecznie nawilżają, odmładzają i rewitalizują skórę od wewnątrz.
Szerokie zastosowanie gamy produktów VISCODERM? pozwala zadbać o skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz wierzchu dłoni. Kwas hialuronowy jest substancją zdolną związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Jest stosowany jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających.

Starzejąca się skóra zawiera coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego. VISCODERM? uzupełnia utratę kwasu hialuronowego oraz zwiększa elastyczność i nawilżenie w miejscach aplikacji. VISCODERM? skutecznie poprawia napięcie oraz elastyczność skóry. Polecany jako zabieg odmładzający dla skóry z oznakami zwiotczenia i starzenia oraz jako zabieg rewitalizujący dla każdego rodzaju skóry z oznakami zmęczenia i stresu.

VISCODERM ? 0,8 Stężenie 0,8% (8 mg / 1 ml)

Wysokooczyszczony kwas hialuronowy, naturalny, wytwarzany w procesie biotechnologicznym, nie sieciowany . Viscoderm to kwas hialuronowy nieodzwierzęcy, sterylny, apirogenny ? bez ryzyka alergii i stanów zapalnych skóry i infekcji typowych po zastosowaniu  kwasu hialuronowego  odzwierzęcego . Preparat wskazany do zastosowania dla skóry cienkiej i delikatnej oraz do kuracji profilaktycznej i zachowawczej. Pojemność 1 ml idealnie nadaje się do zastosowania dla takich problematycznych obszarów skóry jak okolice oczu , usta, zmarszczki palacza, linie marionetek.

VISCODERM ? BI 0,8 Stężenie (16mg / 2 ml )

Podwójna dawka wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy naturalny, wytwarzany w procesie biotechnologicznym, niesieciowany. Viscoderm to kwas hialuronowy nieodzwierzęcy, sterylny, apirogenny ? bez ryzyka alergii i stanów zapalnych i infekcji skóry, typowych po zastosowaniu kwasu hialuronowego  odzwierzęcego. Preparat wskazany do zastosowania na większych powierzchniach skóry; szyja, dekolt, ręce, twarz. Przeznaczony dla skóry cienkiej i delikatnej oraz do kuracji profilaktycznej i zachowawczej.

przypdaek 1
ocena kliniczna 
przypdaek 2
ocena kliniczna 
przypdaek 3
ocena kliniczna 
przed zabiegiem
przed zabiegiem przed zabiegiem
po zabiegu po zabiegu po zabieg

 FL ? Phosphatidylchol – lipoliza iniekcyjna

Skład:

Fosfatydylocholina 5% – 250 mg + kwas deoksycholowy 2%

Wskazania:

Działanie lipolityczne, spalacz tłuszczu uda, szyja, podbródek, brzuch,  biodra, boki, korekcja po liposukcji.

Miejscowe otłuszczenia (plecy, brzuch, biodra, pośladki, wewnętrzna strona ud, kolana, ramiona, twarz). Fosfatydylocholina jest fosfolipidem, który bierze udział w rozmaitych procesach przemian materii. Fosfatydylcholina French Laboratorie składa się z 5% czystej Fosfatydylcholiny zmieszanej z 2% kwasem deoksycholowym. Mechanizm działania polega na rozpuszczeniu i eliminowaniu tkanki tłuszczowej. Z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podana w większych ilościach powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie. Po wniknięciu do niej powoduje rozpad nagromadzonych trójglicerydów. Fosfatydylocholina jest fosfolipidem zdolnym rozpuszczać tłuszcz, z którym ma kontakt. Zabieg wykorzystujący jej właściwości jest rewolucyjnym, niechirurgicznym rozwiązaniem wykorzystywanym do zabiegów redukujących nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej. Fosfatydylocholina wykorzystywana jest w medycynie od ponad pięćdziesięciu lat jako lek o właściwościach antycholesterolowych i antytrójglicerydowych.

Zabieg przy użyciu Fosfatydylocholiny polega na wstrzyknięciu przy użyciu igieł 29/30 G o długości 13/14 mm substancji bezpośrednio w tkankę tłuszczową na głębokość ok. 1 cm. Po zabiegu nie tworzą się blizny i inne nieregularności na powierzchni skóry.

Każdy zabieg trwa 10-15 minut i zazwyczaj podczas jednej wizyty wykonuje się zastrzyki na dwóch do czterech miejscach, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, w zależności od skali problemu.   Rezultat zabiegu widoczny jest już w trzecim dniu po zabiegu. W odstępie 1-2 tygodni od zabiegu osiąga się najwyższy poziom. W zależności od indywidualnego problemu i od używanych do jego rozwiązania preparatów, nadmiar tłuszczu jest usuwany po 6-8 zabiegach wykonywanych co tydzień. Tylko w bardzo poważnych przypadkach może być konieczne wykonanie większej niż 8 ilości zabiegów aby uzyskać zadawalający rezultat. Po otrzymaniu oczekiwanego efektu. Należy go podtrzymać odpowiednią terapią domową. W momencie, kiedy tłuszcz zostanie rozpuszczony, efekt zabiegu będzie trwały. Niemniej jednak nie należy doprowadzać do ponownego nagromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Po zabiegu może wystąpić miejscowy słaby ból, wrażenie delikatnego pieczenia i ewentualne wybroczyny na powierzchni skóry poddawanej zabiegom. W celu wyeliminowania tzw. Bryczesów (nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy krętarzowej) o średnim rozmiarze, zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych (nie ma potrzeby interwencji chirurgicznej). Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia, aktywności fizycznej, oraz może przebywać na słońcu. Fosfatydylocholina French Laboratorie połączona jest z kwasem deoksycholowym, który jest jednym z drugorzędnych kwasów żółciowych. Posiada działanie emulgujące tłuszcze. Połączenie oby skutkuje rewelacyjnym w skutkach niszczeniem tkanki tłuszczowej. Mieszankę French Laboratorie można wzbogacić o dodanie L-Karnityny a w przypadku pacjentek w okresie menopauzy o kofeinę. W przypadku połączeń formuły Fosfatydylocholiny formuła mieszanki składa się zazwyczaj z 2 ampułek fosfatydylocholiny i 1 ampułki każdej z dodawanych substancji.

 FL ? X -ADN – odmładzanie i regeneracja

 

Skład:

X-ADN 3% Sodium Nucleinate

Wskazania:

Działanie przeciwstarzeniowe, odmładzające, przeciwzmarszczkowe, nawilżające, skóra palacza, rozstępy.

DNA to naturalny polimer obecny w jądrze każdej żywej komórki. DNA ma bezpośredni wpływ na procesy starzenia. W wyniku uszkodzenia DNA (np. paleni papierosów, promieniowanie UV, nieprawidłowe odżywianie) oraz w wyniku zużycia DNA nasza skóra traci elastyczność, sprężystość, następuje degradacja włókien kolagenowych i elastylowych. Dlatego bardzo potrzebne jest dostarczanie DNA jako substancji niezbędnej do odbudowy komórkowej. Poza tym miejscowo podany posiada właściwości naprawcze, zwiększa podział i odnowę komórek tkanki łącznej. Stanowi bardzo dobry materiał do syntezy białek. Jego działanie jest uzależnione od rozmiarów łańcucha DNA. Im DNA jest bardziej spolimeryzowany tym jest bardziej aktywny. Szczegółowe badania macierzy pozakomórkowej potwierdziły, że siarczan chondroitywny jest podstawą witalności i funkcjonalności odbudowy tkanek, do których należy. W skórze istotną rolę odkrywa naskórek, podstawowa rola należy do macierzy pozakomórkowej. W związku z tym, że podstawowymi komponentami macierzy pozakomórkowej są glikozaminoglikany, a ich poziom spada w wyniku czynników środowiskowych, niezbędnym jest uzupełnianie ich niedoboru. Substancja jest wykorzystywana w przeważającej części właśnie przez macierz pozakomórkową. Dzięki interakcjom z fibroblastami zwiększa się elastyczność skóry. Wzrasta nawilżenie dzięki ładunkowi anionowemu, który jest silnie hydrofilny. Wysoko spolimeryzowany kwas dezoksyrybonukleinowy jest materiałem niezbędnym do regeneracji komórkowej. Posiada zdolność stymulacji procesów naprawczych, wzmaga podział i odnowę komórek tkanki łącznej. Substancja ta stanowi filar w kształtowaniu się kolagenu i protein.

DMAE

 • DMAE / dimetyloaminoetanol/   to substancja wywołująca efekt liftingu. zwiększa napięcie mięśniowe, poprawia jakość skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, głęboko odżywia skórę.
 • DMAE to prekursor acetylocholiny. To związek odpowiedzialny za przenoszenie bodźców z komórek nerwowych do komórek mięśniowych, związki tego typu należą do grupy tzw. neurotransmiterów .
 •  w zastosowaniu powierzchniowym powoduje wzrost napięcia mięśni twarzy i ciała. Stymuluje ona skutecznie napięcie mięśni w rezultacie doprowadzając do wygładzenia zmarszczek. DMAE poprzez oddziaływanie na włókna mięśniowe powoduje zmniejszenie wiotkości skóry i nadaje jej elastyczności, przez co dochodzi do wygładzenia zmarszczek.

Zabieg może być wykonywany na całej twarzy, jak również na całym ciele. Poprawny cykl zabiegowy powinien składać się z ok. 6 ? 10 zabiegów wykonywanych, co 10 dni, później dla podtrzymania efektów można wykonywać jeden zabieg w miesiącu.

HAIR SYSTEM

Ampułka Mesotech Hair System to koktajl przeznaczony do ostrzykiwania skóry głowy, bogaty w aktywne składniki odżywcze(Minoxidill, Biotyna, Dexpanthenol),, witaminy, aminokwasy i mikroelementy i minerały, stosowany w celu przywrócenia witalności i efektywnego odżywienia i regeneracji cebulek włosowych, a także do walki z utratą włosów.
Dzięki działaniu aktywnych składników dochodzi do wzmocnienia struktury włosów, usprawnione mikrokrążenie zwiększa odporność na szkodliwe składniki. Bogaty skład koktajlu wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie i metabolizm energetyczny włosów.

Wskazania:
Dla mężczyzn - w leczeniu nie-androgennego łysienia, do naprawy włosów przedwcześnie uszkodzonych przez niekorzystne czynniki, aby stymulować wzrost włosów i poprawić kondycję skóry głowy.

Dla kobiet – w przypadku wypadania włosów, w walce z łupieżem, w terapii cienkich i / lub osłabionych włosów.

Skład:
Minoxidil, Dexpanthenol, Saw Palmetto składniki mineralne, witaminy z grupy B, Cysteina, Metionina, Tauryna, Biotyna

Proponowany cykl zabiegów 4-10 c o 7-10 dni

 

Przebieg zabiegu:

Kosmetolog  indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle 4-13 mm . Zastrzyki robi się co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Działanie pojawia się już w 2 min po podaniu, dając efekt przedłużony 2-4 dni i w miarę zwiększania ilości zabiegów dochodząc nawet do miesiąca po zakończeniu zabiegów mezoterapii.
Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).

Rezultaty:

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej/ mezoterapii igłowej z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

 • Ciąża, laktacja
 • Terapia przeciwnowotworowa (przyjmowanie leków immunosupresyjnych) ? zgoda onkologa
 • Opryszczka aktywna
 • Ropne stany zapalne skóry
 • Choroby krwi autoimmunoagresji (HIV, WZW C)
 • Epilepsja
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • Łuszczyca
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Stwardnienie rozsiane
 • Choroba Hashimoto (zabieg można wykonać z pominięciem szyi)
 • Toczeń rumieniowy zaostrzony