Rozstępy to zmiany na powierzchni skóry powstałe na skutek braku elastyczności skóry. Pojawiają się pod postacią różowych lub sino-fioletowych pręg wyglądających jak „pęknięcia” powłok ciała. Rozstępy powstają w odpowiedzi na  silne czynniki mechaniczne powodujące nadmierne rozciąganie skóry – ciąża, szybki wzrost/rozrost w okresie młodzieńczym.

Dotychczas uważano rozstępy za zmiany niemożliwe do wyleczenia metodami niechirurgicznymi. Obecnie z wykorzystaniem najnowszych technologii opracowaliśmy metodę redukcji rozstępów nawet do 90%.

Są pewne warunki, które należy wziąć pod uwagę chcąc poddać się zabiegowi  leczenia rozstępów. Przede wszystkim  zmiany nie mogą być „zabliźnione” tzn, że rozstępy które najłatwiej usunąć to świeże zmiany, w kolorze różowym, sino-fioletowym. Są one najbardziej podatne na wszelkie działania zabiegowe. Rozstępy o kolorze mleczno-białym nie jest łatwo zredukować i tu możemy napotkać opór i mniej zadowalający efekt zabiegów. Dlatego terapię warto podjąć jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych symptomów.

Osoby chcące poddać się terapii redukcji rozstępów powinny wziąć pod uwagę:

- czas trwania terapii – jest on indywidualny dla każdego pacjenta i przebiegający zależnie od skłonności osobniczych danego organizmu, czasu, gojenia, zabliźniania się zmian.

- ilość zabiegów – może się okazać, że potrzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu zabiegów na dany obszar, zależy to od indywidualnego tempa ustępowania blizn,

-dyskomfort podczas przeprowadzania zabiegu.

Zwykle zabieg wykonuje się raz w tygodniu, czasem dwa razy w miesiącu. W przerwach miedzy zabiegami stosuje się maść przyspieszającą gojenie, którą polecamy już po pierwszym zabiegu.

Pierwsze efekty można zauważyć po około 3-5 zabiegach.