Najważniejsze działanie biologiczne fal radiowych polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54C. Pod wpływem ogrzewania ulegają one dużemu skurczeniu, a dodatkowo także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do przyspieszonego syntezowania przez fibroblasty białek niezbędnych do produkcji kolagenu i elastyny. To zjawisko daje efekt silniejszego napięcia skóry oraz bardzo poprawia jej elastyczność. Wewnątrz tkanek wytwarzane jest ciepło (endogenne), a pod wpływem działania pola elektrycznego następuje polaryzacja, czyli przesuwanie ładunków w atomach. W tkankach tworzone jest ciepło, a najbardziej przegrzewa się tkanka tłuszczowa, co pozwala na jej szybką redukcję.

Promieniowanie RF w największym stopniu jest absorbowane właśnie w podskórnej tkance tłuszczowej, mięśniach, płynach ustrojowych i narządach miąższowych. Fale mogą być generowane w sposób ciągły lub impulsowy. Przy terapii impulsowej uzyskuje się zminimalizowany efekt termiczny i głębszą penetrację. Szybkość wytwarzania się ciepła w tkankach nie jest jednakowa. Najmniej przegrzewa się tkanka mięśniowa a najbardziej tłuszczowa. Stąd wynika jeden z najbardziej istotnych walorów tego typu terapii ? RF przyczynia się do selektywnej termolipolizy, a tym samym stymulacji przemian w tkance tłuszczowej. Mechanizm działania tej postaci energii sprowadza się w znacznym stopniu do wpływu na potencjał elektryczny błon komórkowych, co prowadzi do wielu zmian w czynności komórek. Kolejnym korzystnym efektem jest poprawa cyrkulacji krążenia (rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności). Zwiększenie przepływu krwi tętniczej poprawia utlenienie komórek, przyspiesza proces wchłaniania tkankowego, a także przyspiesza komórkową przemianę materii. Zgodnie z prawem van?t Hoffa chemiczne zmiany w tkankach ulegają przyspieszeniu wraz ze wzrostem temperatury. Przyspieszenie to jest największe w miejscu poddawanym zbiegowi. Wzmożenie tempa przemiany materii, a co za tym idzie podwyższenie temp. o 1C, powoduje wzrost tempa przemiany materii o 3,6%.

Zastosowanie RF w stanach bólowych daje wspaniały efekt przeciwbólowy (teoria Walla i Melzacka) oraz pobudza stymulację endorfin. Wzrasta także liczba leukocytów w przegrzewanych tkankach. Zgodnie z prawem Grotthusa-Drapera skutki biologiczne może wywołać w tkankach tylko energia pochłoniętego przez nie promieniowania (tj. około 70%). Dawkowanie RF określa się na podstawie odczuwania ciepła, czasu trwania zabiegu, miejsca aplikacji fal oraz obserwacji podczas wykonywania zabiegu.

Zabiegi fal radiowych są nieinwazyjne bezbolesne, dają wysoką skuteczność i duże poczucie komfortu. Możemy je bezpiecznie łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi, co zwiększa obopólne działanie . Możliwe jest wykonywanie ich przez cały rok, ponieważ skóra opalona oraz promienie UV nie maja wpływu na efekt.

System leczenia i usuwanie cellulitu, lokalnych depozytów tłuszczu i modelowania sylwetki za pomocą fal radiowych i drenażu limfatycznego to nowatorstwo i doskonały efekt w jednym! Jest to najnowocześniejsza metoda kształtowania sylwetki poprzez ujędrnianie, lifting, wygładzanie skóry, miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu oraz poprawę stanu skóry. Jednoczesne zastosowanie drenażu limfatycznego, zabiegów SPA oraz fal radiowych wywołuje niesamowite efekty dla pacjentów. Wszystkie te metody pomagają w detoksykacji ciała, poprawiają cyrkulację krwi i limfy, dają fantastyczny relaks.

Działanie lecznicze urządzeń może stanowić dużą pomoc podczas różnego rodzaju terapii: leczenia otyłości, usuwania cellulitu, obrzęków limfatycznych. Zabiegi fal radiowych i drenażu limfatycznego można bezpiecznie łączyć z wieloma innymi zabiegami kosmetycznymi, co zwiększa skuteczność zastosowanych produktów.

 

Zabiegi termoliposukcji przy użyciu fal radiowych dają następujące efekty:

  - wyszczuplenie i wymodelowanie ciała
  - redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
  - redukcja zaawansowanych postaci cellulitu
  - ujędrnienie ciała i likwidacja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki)
  - zmniejszenie blizn i rozstępów
   - poprawa jakości skóry ciała

Przeciwwskazania do zabiegów RF

   1. Wiek poniżej 18 lat
   2. Rozrusznik serca
   3. Nowotwory
   4. Aktywne infekcje na powierzchni zabiegu, owrzodzenia, egzemy, wysypki
   5. Niektóre choroby stymulowane ciepłem
   6. Osłabiony system immunologiczny – AIDS HIV, zażywanie leków immunosupresyjnych
   7. Zmniejszona krzepliwość krwi i zażywanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
   8. Skłonność do keloidów
   9. Ciąża i karmienie piersią