Zabieg trwałego przedłużania rzęs znany jest już powszechnie i zdążył nagromadzić wokół siebie wiele prawdy jak i mitów.

Chcielibyśmy przybliżyć specyfikę tego zabiegu jak i rozwiać wątpliwości klientek, które wahają się z decyzją trwałego przedłużenia rzęs.

Trwałe przedłużanie rzęs to zabieg wyłącznie upiększający. Polega na doklejaniu rzęs syntetycznych do naturalnych metodą 1 na1 czyli 1 syntetyczna do 1 naturalnej. Rzęsy doklejane mogą być jedwabne lub silikonowe. Obecne są już na rynku rzęsy z naturalnego włosia, jednakże ciągle dyskusyjna pozostaje kwestia ich hypoalergiczności. Rzęsy syntetyczne występują w różnych długościach i różnych stopniach podkręcenia co pozwala osiągąć optymalne efekty przedłużenia i zagęszczenia zgodne z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających klientek.

Zabieg przedłużania rzęs daje spektakularne efekty widoczne natychmiast. Tuszowanie rzęs przedłużonych jest zbyteczne i wiąże się z możliwością uszkodzenia ich i przyspieszenia procesu wypadania w związku z koniecznością usuwania tuszu.

Należy wiedzieć i pamiętać o tym, że naturalne rzęsy wypadają. Ich cykl życiowy trwa ok 3 miesięcy, w tym czasie w okresie aktywnego wzrostu jest ok 80% rzęs. Pozostałe są w fazie uśpienia i wypadania. Dziennie możemy stracić od kilku do kilkunastu rzęs dlatego nawet zaraz po zabiegu możemy zaobserwować utratę kilku rzęs co nie ma związku z fachowością wykonania zabiegu przedłużania.

W związku z ograniczonym okresem żywotności naturalnych rzęs, rzęsy doklejone także stopniowo wypadają. U jednych klientek efekty utrzymują się bardzo długo nawet do 6 tygodni, a u innych krócej. Optymalny czas po jakim rzęsy nadają się do uzupełnienia to okres 3 tygodni.

Przedłużone rzęsy można nosić dowolnie długo. Zdarzają się przypadki nietolerancji przedłużonych rzęs w przypadkach pracy w dużym zapyleniu, ponieważ rzęsy działają jak filtr i wychwytują zanieczyszczenia z otoczenia. Jeśli po zabiegu przez kilka dni utrzymuje się dyskomfort, pieczenie, swędzenie, oczy są zaczerwienione i ropieją to zapewne trzeba usunąć sztuczne rzęsy. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się bardzo  rzadko.

Syntetyczne rzęsy są elastyczne, wodoodporne, odporne na łagodne czynniki mechaniczne.   Nie tolerują: oleistych, tłustych kosmetyków do demakijażu, szarpania i ciągnięcia, tarcia.

Klej stosowany w przedłużaniu rzęs jest w kolorze czarnym, jest wodoodporny i hypoalergiczny.

Zabieg semipermanentnego przedłużenia rzęs polecany jest każdej kobiecie, bez względu na wiek. Polecany jest na szczególne okazje, ale także na co dzień pozwala zachować perfekcyjny wygląd bez względu na okoliczności.

  • czas trwania zabiegu do 2 godzin.
  • ilość rzęs na 1 oko: od 60 do 90 szt
  • trwałość zabiegu: od 3 do 6 tygodni
  • dowolna długość, grubość i skręt
  • możliwość doklejenia kolorowych rzęs!!!